Styl Retro

Łączenie starego z nowym


Słowo vintage, tłumaczone z języka angielskiego, oznacza wino. Wino jednak nie byle jakie, bo pierwszoligowe, tworzone z winogron zebranych podczas jednego sezonu. Ze stylem vintage jest podobnie – to trend dojrzały i ze smakiem, choć paradoksalnie stale romansujący z meblami i dodatkami pochodzącymi z różnych epok.

Cechy szczególne


Cechą charakterystyczną stylu vintage jest łączenie przeciwieństw. Wnętrze vintage można stworzyć na trzy sposoby: stylizując nowe rzeczy na wzór poprzednich epok, wprowadzając stare, stylowe meble w nowoczesne wnętrze oraz wnętrze stylizowane z historią łącząc z nowoczesnymi elementami. Kolekcje Bos oraz Portofino idealnie dopełnią wnętrze w tym stylu.

Wszystko, co pochodzi sprzed ostatniego ćwierćwiecza, jest uznawane za vintage. Mogą to być komody, krzesła, fotele, lampy, radia, a nawet zastawy stołowe. Tylko od nas zależy, na jakie wyposażenie i dodatki się zdecydujemy i czego we wnętrzu będzie więcej: powiewu nowoczesności czy przedmiotów z duszą. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby nową, minimalistyczną sofę połączyć z XIX-wiecznym stolikiem kawowym bądź w przedpokoju pełnym nowoczesnej sztuki zawiesić kryształowy żyrandol. Styl vintage to trend dla osób, które kochają wspomnienia. Dlatego w tak urządzonym salonie nie powinno zabraknąć ramek ze zdjęciami w kolorach sepii, portretów czy rodzinnych pamiątek.
Siłą mebli w stylu retro jest ich unikatowość i niewymuszony wdzięk. Przedmioty vintage, których można użyć do dekoracji wnętrza, to pula uniwersalnych kontrapunktów. Klasyką są plakaty, afisze i pierwsze reklamy perfum, mydeł czy spektakli, a także inne dodatki w stylu vintage. Wykorzystuje się je we wnętrzach modern, a nawet glamour. Podobnie jest z wszelkiego rodzaju walizkami rodem z dyliżansu czy obitymi skórą kuframi. Te ostatnie można wykorzystać jako stoliki kawowe lub pomocnicze. Dodadzą wytrawnego smaczku każdemu wnętrzu.
Oslo Walnut Din feature.jpgShowroom i magazyn

ul. Dobropole 4
70-892 Szczecin
Otwarte: pon-pt 8:00-16:00


+48 91 483 72 70
+48 728 318 286

e-mail:
sklep@patiomeble.eu

PayU
Płatność za pobraniem
Wysyłka 24h
Bezpłatna dostawa