Styl shabby chic

Szyk i elegancja


Aranżacje w tym stylu inspirowane są wystrojem wiejskich chałup oraz domów z Francji i Anglii. Nazwa shabby chic oznacza dosłownie „stary szyk”, która idealnie opisuje główny zamysł tego trendu. Shabby oznacza- zniszczony, stary; chic- szyk

Pomieszczenia najlepiej aby były duże, jasne i przestronne, ponieważ światło i przestrzeń w tym stylu odgrywają bardzo ważna rolę. Jeśli nie posiadamy dość przestrzeni powinniśmy postarać się, aby wnętrze było jak najbardziej otwarte. W małych mieszkaniach możemy połączyć strefę dzienną z kuchnią.

Cechy szczególne


Jest to styl romantyczny i niezwykle kobiecy. Pojawiają się w nim przedmioty, meble stare, antyczne lub całkiem nowe, celowo postarzane. W obu przypadkach meble powinny nosić widoczne ślady zużycia, posiadać charakterystyczne spękania czy ślady starej farby. Powierzchnie często są przecierane i bielone. Shabby chic to nie tylko styl w projektowaniu wnętrz, to również termin opisujący specjalną technikę malowania przedmiotów oraz mebli. Na drewno lub inny materiał nakłada się kilka warstw farby, tak aby poprzednie warstwy prześwitywały i aby uzyskać efekt starej, poprzecieranej i łuszczącej się powierzchni.

Posiadamy bogaty wybór mebli ręcznie malowanych w stylu shabby chic. Są to meble z kolekcji Merano, Pesaro, Limena, Rimini oraz Savona, dzięki którym stworzy się wnętrza z duszą, oryginalne i niepowtarzalne. Kolory dominujące w aranżacji w stylu shabby chic, to jasne, pastelowe barwy. Odcienie bieli, kremu, różu czy jasnego błękitu. Pojawiają się także delikatne żółcie i łamane szarości.
We wnętrzu nie może zabraknąć charakterystycznych dla tego trendu motywów kwiatowych. Najczęściej są to wzory różane znajdujące się na poduszkach, zasłonkach, obrusach a także tapetach. Kwiaty pożądane są również w wazonach i doniczkach. Ważną rolę odgrywają również dekoracje i dodatki, które budują atmosferę. Mogą to być pojemniki, pudełeczka (często z motywem różanym), figurki, tabliczki z czcionką retro, koronki oraz haftowane napisy.

Styl ten przeznaczony jest dla osób romantycznych i delikatnych, chcących uciec od minimalizmu, surowości wnętrz industrialnych czy nowoczesności. Wnętrza w stylu shabby chic są lekkie, jasne oraz niezwykle przytulne.

Showroom i magazyn

ul. Dobropole 4
70-892 Szczecin
Otwarte: pon-pt 8:00-16:00


+48 91 483 72 70
+48 728 318 286

e-mail:
sklep@patiomeble.eu

PayU
Płatność za pobraniem
Wysyłka 24h
Bezpłatna dostawa