Styl rustykalny

Wiejski klimat i natura


Styl rustykalny - odnosi się do wiejskiego klimatu oraz natury. Nawiązuje do wiejskich chałup, dawnych gospodarstw oraz dworków z XIX wieku oraz początku XX wieku. Styl ten przeznaczony jest dla osób ceniących naturę, spokój oraz lubiących sielskie klimaty, ponieważ urządzanie wnętrza w tym stylu, to poniekąd odtwarzanie atmosfery wiejskiej chaty.

Styl rustykalny można łączyć ze stylem shabby chic, skandynawskim, angielskim, także nowoczesnym.

Cechy szczególne


Kolory we wnętrzach rustykalnych to neutralna biel, ciepłe barwy oraz kolory ziemi. Charakterystyczne i bardzo widoczne w stylu rustykalnym jest nawiązanie do motywów ludowych: na meblach, ścianach, w dodatkach i na tkaninach. Pojawiają się rękodzieła, serwety zakończone koronką. Dominują wzory kwiatowe, pasy oraz kratka, które ożywiają wnętrze. Użyte tkaniny oczywiście powinny być naturalne takie jak bawełna czy len.
Podłogi we wnętrzu powinny być drewniane, meble natomiast z widocznymi spękaniami, słojami oraz przetarciami. Na suficie może pojawić się żeliwna lampa. Kominek najlepiej aby był wykonany z naturalnego kamienia, choć jeszcze lepiej będzie prezentował się piec kaflowy. Odkryte belki stropowe na suficie dodadzą charakteru wiejskiego klimatu. Ściany mogą posiadać nierówną fakturę, którą uzyskamy nakładając tynk strukturalny. Pożądane są również ściany (często pojedyncze) wykładane drewnem, kamieniem lub cegłą. Aranżacje powinny być oparte na prostocie i inspirowane naturą.

Aranżacje w stylu rustykalnym idealnie dopełnią meble z naszej kolekcji Merano. Stworzą niepowtarzalny klimat oraz nadadzą wnętrzu sielskiego charakteru.

Showroom i magazyn

ul. Dobropole 4
70-892 Szczecin
Otwarte: pon-pt 8:00-16:00


+48 91 483 72 70
+48 728 318 286

e-mail:
sklep@patiomeble.eu

PayU
Płatność za pobraniem
Wysyłka 24h
Bezpłatna dostawa