Styl prowansalski

Oryginalność wnętrz


W dzisiejszych czasach, każdy z nas pragnie otaczać się pięknymi przedmiotami,podążać za modą, najnowszymi trendami oraz designem.

Niewątpliwie ostatnimi czasy popularne stały się aranżacje oraz meble nawiązujące do stylu prowansalskiego, rustykalnego, francuskiego, a także stylu shabby chic czy vintage.

Dla tych, którzy cenią sobie sielskie klimaty i ciepło domowego ogniska, tęsknią za słońcem oraz naturą, proponujemy styl prowansalski bądź styl rustykalny. Styl prowansalski – nawiązuje do malowniczej krainy Prowansji w południowej Francji położonej nad Morzem Śródziemnym. Prowansja kojarzy nam się ze słońcem, ciepłym i łagodnym klimatem, urokliwymi kamiennymi domkami oraz wielkimi polami lawendy. Tak wspaniałe miejsce było i nadal jest dla nas inspiracją, dlatego powstały kolekcje Pesaro, Limena, Rimini, Santo, Savona, Catania, a także Ravenna nawiązujące do stylu prowansalskiego.

Cechy szczególne


Najważniejszym materiałem jest kamień, który może pojawić się w prowansalskim wnętrzu w postaci kamiennej podłogi bądź pojedynczej ściany wyłożonej kamieniem. Drugoplanową rolę pełni drewno. Ceramika oraz metal pożądane są w dodatkach.Wnętrze powinno być przytulne, dlatego też sięgajmy po tkaniny takie jak kreton czy bawełna. Materiały najlepiej aby były wzorzyste nierzadko z motywami kwiatowymi. W stylu prowansalskim wszechobecna jest natura. Kwiaty w ceramicznych doniczkach lub szklanych wazonach również stworzą nastrój, który wpłynie na nas kojąco. Na komodach, półkach w witrynach wiele dodatków oraz bibelotów. A wszystko to gustownie połączone.
Oprócz odpowiedniego doboru mebli, należy pamiętać, że ważną rolę odgrywają dodatki, kolor wnętrza, a także użyte materiały i tkaniny. Motywem przewodnim stylu prowansalskiego jest natura. Kolory, które stworzą harmonię będą nawiązywały do lawendowych pól Prowansji, oliwkowych wzgórz, błękitu nieba czy też ciepła promieni słonecznych.

Showroom i magazyn

ul. Dobropole 4
70-892 Szczecin
Otwarte: pon-pt 8:00-16:00


+48 91 483 72 70
+48 728 318 286

e-mail:
sklep@patiomeble.eu

PayU
Płatność za pobraniem
Wysyłka 24h
Bezpłatna dostawa